Dlouhodobý vztah

Hedy

Dlouhodobý vztah

Autor obrázku: Ángelo González

Co si představit pod pojmem dlouhodobý vztah? Možná tak ne představit jako spíš jak dlouhodobý vztah udržet aby fungoval?

Tohle jsou otázky, který si klade každý z nás, kdo nějaký vztah má, je šťastně zamilován a říká si, že chce, aby to vydrželo na věky. Ale bohužel ne vždy vztah vydrží tak dlouho, jak bychom si představovali.

Jsou rozdílné druhy vztahů, ať už to jsou krátkodobé vztahy, nebo dlouhodobé, a nebo vztahy na jednu noc. Pokud jsme v nějakém vztahu, musí se dodržovat určitá pravidla. Nemůžou si oba ve vztahu dělat co chtějí pokud chceme, aby to dlouho vydrželo.

Prvním pravidlem je vytvořit si vzájemnou toleranci a důvěru. Tyto dvě věci jsou ve vztahu důležité. Pokud nebudeme partnerovi důvěřovat, nebude to fungovat tak, jak má a stejně tak to funguje s tolerantností. Nemůžeme partnera hlídat na každém kroku, nemůžeme po něm chtít, aby se nám hlásil každou minutu, kde je a co dělá, to potom už není vztah ale vězení. Proto je tolerance a důvěra těmi hlavními body úspěšného vztahu.

Další věcí nebo pravidlem, které bychom ve vztahu měli dodržovat je, aby nám vztah po několika letech nezevšedněl. Musíme se pokusit si každý den vztah něčím novým oživovat, něčím, co normálně neděláte, ať je to záležitost postelová nebo partnerská.

Velice důležitou věcí je také aby si ti dva lidé navzájem projevovali náklonnost. Jak se říká, protiklady se přitahují, ale ne vždy je to pravda. Vztah může být lepší, pokud mají partneři každý aspoň trochu odlišné povahy.

Nedílnou součástí vztahu by mělo být také nějaké vzrušení, aby nebyl vztah nudný a po čase i protivný.

Autor obrázku: Luis Avilesortiz

Důležité je, když si najdete partnera, který Vám po všech stránkách vyhovuje a pak už jen vztah udržovat, aby jste si nezevšedněli a nezačali se s partnerem nudit. Láska je krásná věc, ale taková zamilovanost trvá v normálním vztahu rok, maximálně dva. Jsou to stavy, kdy bez toho druhého nemůžete být ani na krok, pořád na něj nebo ji myslíte, ale tohle časem pomine.

V některých vztazích se láska úplně vypaří a partneři jsou spolu jen proto, že jsou zvyklý a v jiných vztazích láska přetrvává roky. Sice ne taková ta praštěná zamilovanost, ale láska to je . Jsou partnerské vztahy které se na začátku milovali z celého srdce, pak se někde stala chyba a teď se třeba nesnášejí a nemůžou se vystát. Dále jsou vtahy, kde se k sobě partneři zezačátku moc neměli a teď bez sebe nemůžou být. Jsou různé varianty a záleží jen na Vás, jak vy sami si to zařídíte a ucelíte si, s kým a jak chcete život prožít.

Jsou různé vztahy, stejně tak jako jsou různí lidé, každý reaguje na vztah po svém a jak to má dáno v povaze. Spousty partnerů dělají kompromisy, aby spolu mohly vycházet, ale pokud někde ve vztahu nastane nějaký problém myslete na to, že ten problém zapříčinily oba dva partneři, ne jenom jeden. Vždy jsou v tom oba dva, ať už méně či více. Proto jestli máte nějaké problémy ve vztahu, zamyslete se nad sebou i Vaším partnerem, co a proč se udělalo špatně, protože spousty věcí se dá ve vztahu řešit, jen je důležité, velmi důležité, aby ti dva lidé mezi sebou komunikovali a řekli si co je tak či onak, a nebo co má být jinak.

Pokud takovéto zásady aspoň z minima budete dodržovat, vztah by měl fungovat. Spousta partnerů si nedůvěřuje, nic si netoleruje a v hlavním případě spolu nemluví. To jsou tři základní věci které, musí ve vztahu být a pokud tam nejsou, je to špatně a nemůže vztah správně fungovat. 

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply