Přátelství

Dana

,,Přátelství, to je někdy víc než láska.“ Tak se zpívá v jedné nezapomenutelné písni.
Mám pocit, že opravdu tomu tak je. Určitě se najdou tací, kteří mají skutečné přátele, co jsou spolehliví a věrní víc, než samotný partner. Kolik ovšem ale takových lidí chodí po našem světě? Jenže, jsou i lidé, co nemají žádné přátele. Jistě, každý má spoustu známých nebo i kamarádů ze školy nebo z práce. Ale opravdového přítele má člověk dva nebo tři, i to je někdy dost, když o třech kamarádech můžete tvrdit, že jsou vaši nejlepší přátelé, se kterými trávíte společné chvíle alespoň jednou týdně, jste pravidelně v kontaktu a můžete se všem, bez výjimky svěřit se vším, co vás trápí, máte štěstí a absolutně se nemusíte trápit s tím, s kým večer vyrazíte do klubu nebo jen tak na skleničku. A abych nezapomněla…nemusíte se už vůbec trápit tím, že nemáte komu zatelefonovat, když je vám smutno a potřebujete si vylít srdce a už
vůbec nemusíte po seznamkách v kolonce ,,Přátelství“ hledat ,,kamarádství naslepo“.

Když je řeč o seznamkách, i muži hledají kamaráda, se kterým by mohli zajít na fotbal, na pivo nebo na ryby, to stejné s ženami, chtějí přítelkyni, se kterou budou běhat po butikách, zajdou si do kavárny jen tak poklábosit, pobavit a ulovit zajímavého muže na diskotéce, ale hlavně to, že si mohou bez zábran o všem popovídat, svěřit se s čímkoliv, jak se vztahem, tak s problémy v práci, v rodině. K opravdovému přátelství není zapotřebí mnoho. Stačí jen těchto pár maličkostí. Tudíž, když budete mít upřímný vztah, který není jen tak naoko, ale je plný pochopení, vstřícnosti, vždy dobré nálady a bez pomluv ,,za rohem“ máte nejlepšího přítele. Opravdový přítel si s vámi bude povídat ve tři ráno, když nemůžete spát, očekáváte od něj radu, ať se vaše téma týká mužů, módy nebo jen výběr hrnců do kuchyně.

Kolik děvčat a chlapců na střední nebo i na základní škole měli nejlepší kamarádku či kamaráda, ale komu přátelství vydrželo i po škole? Odmaturujete, vyučíte se a všichni si slíbíte, že určitě co nejdřív musíte uspořádat sraz, ale už se nikdy nesejdete všichni v plném počtu, jako den co den ve třídě. Když budete mít vaši bývalou třídu rádi, budete se snažit udělat třídní sraz alespoň s těmi nejbližšími ze třídy. Ale jak často se vidíte? Jednou za rok nebo i míň? Není to už přátelství, co to bývalo, a ve škole, jste bez nejlepší kamarádky neudělala ,,ani krok“ a teď se sotva pozdravíte. Připadává vám snad, že jste ztratily společnou řeč? Čím to je, že přátelství ze školních let vydrží jen pár jedincům?                          

Často člověk přemítá, jaké to dřív bylo vlastně skvělé a bezstarostné, i když se občas muselo učit na písemku nebo na zkoušení, nakonec to ale nebylo tak špatné a pokaždé bylo mezi kamarády tak dobře a zábava samozřejmě nemohla chybět.

Vzpomínky jsou to krásné, i když vás zamrzí, že už to vlastně ani jeden z nás nezažije, tak určitě neházejte flintu do žita. Není jen důležité hledat pouze partnera, ale hledejte i přátelé, kamarády, kamarádky. Není nutně dáno, že i když pracujete v kolektivu svých vrstevníků, že si mezi nimi najdete spřízněnou duši. Někdo věří na seznamky, jiný na diskotéky a bary.

Přátelství je stejně důležité, jako láska.

On i jeden opravdu dobrý přítel je lepší než výhra v loterii.

 

 

 autor: Dana Boudová
obrázky:FreeDigitalPhotos.net

 

 

 

 

 

 

 

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply