Může být partner zároveň i nejlepší kamarád?

Hedy

Může být partner zároveň i nejlepší kamarád?

Protiklady přitahují, ale někdy potkáte někoho, kdo je stejný jako vy. Má rád stejnou hudbu, stejné jídlo, máte společné zájmy a opravdu se i hodně nasmějete. On o vás ví úplně všechno a vy o něm. Neřešíte, s jakými ženami se baví, vy taky máte partu klučičích kamarádů, víte skoro všechno o jeho bývalých partnerkách a taky víte, která vaše kamarádka se mu líbí.

Bavíte se jako sourozenci a nemáte zábrany, protože si věříte. Taková komunikace je fajn, ale jak to vypadá, když se spolu hádáte? Nevyčítáte si všechno navzájem? Nepopichujete se při každé příležitosti si něco vyčíst?

Sportovní úspěchy

Stačí se třeba zmínit, že se vám líbí nějaký sportovec nebo fotbalista. On se třeba taky svěří, a když se spolu pohádáte, a problém je na světě. Vychválí sportovní úspěchy Kvitové a Sáblíkové a vás se to dotkne, protože nesportujete. Nebo i on vám může vyčíst, proč jste nezkusila sbalit Šebrleho, určitě by vám s ním bylo líp.

Bývalé vztahy

Tak to jsou velmi časté výčitky. Svěříte se mu, jaký váš byl. Co bylo fajn, co se vám nelíbilo a proč jste se rozešli. Nebo stačí, aby řekl něco o své bývalé, co vy byste už nemusela unést a proud výčitek je tady. Když se hádáte a on se zmíní, že jeho bývalá takové scény nedělala, jaká to byla klidná žena, určitě byste ho v tu chvíli vzala něčím po hlavě. Nebo se i vám může stát, že vám řekne, proč jste s bývalým nezůstala, když pro vás dělal první poslední.

Kamarádi

Nevadí vám, když je upřímný, určitě ho za to máte ráda. Víte, kterou vaši kamarádku by si rád pozval do trojky, a vy mu to nevyčítáte a on ví, který jeho kamarád vás občas navštíví v chlípných myšlenkách (no třeba to neví úplně, ale máte to tak). Ale když vás chytne hádavá, vyčtete si úplně všechno i to co není pravda.

To je to nepříjemné v otevřených vztazích. Určitě se partnerovi svěřte se svými trablemi. Měl by vám naslouchat. To samé udělejte i pro něho. Nemusí ale vědět, že váš bývalý si potrpěl na vaše společné výročí, nebo jak ho vaši rodiče zbožňovali a rozuměli si. Ani nemusí vědět, co si o něm upřímně myslí vaše kamarádky.

Ani vy po něm nechtějte vědět, co s kým měl nebo co zbožňoval na své bývalé. Pokud muži vadí nějaká nepozornost od vás, a chce se ji dočkat, tak vás vždycky bude chtít popíchnout tím, jak jeho bývalá v tom byla skvělá. A vy tomu nesmíte propadnout. Nejste jeho bývalá, tak ať si zvyká.

Zkrátka buďte k sobě upřímní a bavte se spolu jako kamarádi, ale nezacházejte do detailů. Nemá to smysl. Možná si myslíte, že je fajn jak jste si podobní, a jak si věříte, ano důvěra je důležitá, ale nepokoušejte to. Nikdy nevíte, jak by vás mohl váš partner zklamat nebo co všechno by vám z žárlivosti vyčetl, aniž by k tomu měl nějaký důvod.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply