Spory párů, před narozením očekávaného potomka

Hedy

Spory párů, před narozením očekávaného potomka

Nepřeji vám nic jiného, než aby váš vztah během těhotenství byl naplněn ničím jiným, než li krásnými okamžiky, jako je večeře při svíčkách po tom co uvidíte první ultrazvukový snímek. Ve skutečnosti je to úplně jinak. Zde je návod jak se vyhnout některým argumentům a sporům.

Jste těhotná a najednou musíte bojovat s partnerem o to, jak se vaše dítě bude jmenovat, o peníze, dokonce i o sex. Jistě, těhotenství je pouze dočasné, ale jak se vypořádáte s neshodami nyní, může mít vliv na budoucnost vašeho vztahu.

Nejdůležitějším faktorem při zakládání šťastného vztahu po narození dítěte je kvalita vašeho vztahu, když jste ještě v očekávání. Podle studie provedené na Katedře psychologie na Universitě ve Washingtonu 67 % párů zaznamenává strmý pokles v kvalitě vztahu poté, co se stanou rodiči. Jejda!

V každém argumentu se snažte přesvědčit a zeptat se sami sebe, co je pro vás důležité. Někdy ani nevíme, za co vůbec tak těžce v hádkách bojujeme!

Pojmenujte spor

Problém: Možná budete chtít pojmenovat dítě nějak zcela jedinečně a váš partner chce jméno z nejnovějšího top 10 seznamu. Nebo ještě hůř. Vždy jste snili o svém budoucím synovi, jak ho pojmenujete po dědečkovi. Pojmenování dítěte je velký problém a může to být na dlouho.

Jak to zvládnout? Nesnažte se ho přimět, aby si to rozmyslel přímo na místě hned teď. Oba se pak naladíte na defenzivní vlnu a nehnete se z místa. Vyčkejte, až budete oba v klidu a zeptejte se navzájem sami sebe jaký má jméno smysl a proč je pro vás tak důležité. Když přijdete k hlubšímu pochopení pro jméno vašeho partnera, objevíte, že to možná může být to správné rozhodnutí.

Zjistěte, co je možné a co ne. Ve jméně dítěte se musíte dohodnout na určitém kompromisu pro vás oba.

Autor obrázku: Michelle Tribe

Jsi sobecká

Otázka: Je schopný přeskočit objednání u lékaře a ultrazvuk, zatímco váš denní plán je šílený. Možná i říká, že jste tak posedlé těhotenstvím, že nedokážete mluvit už o ničem jiném. Vy jste je ale jediné, kdo je těhotný a můžete se cítit izolovaně.

Jak to zvládnout? Najděte si nějaké těhotné přítelkyně, které budou soucítit, jaké máte oteklé nohy a mluvit s vámi o návštěvách lékaře, o správném výběru kočárku… Poté už se můžete se svým partnerem bavit o přímých věcech ohledně těhotenství, jelikož již budete mít lepší pocit, že jste se vypovídala. Jako těhotná žena byste měla vědět, že váš partner nebude nikdy schopen odhadnout, co potřebujete, takže budete muset být schopna ho o to požádat.

Velkým tématem je důvěra. Oba lidé chtějí vědět, zda jsou v tom spolu. Řekněte svému partnerovi, co máte v plánu a že do něj zapadá i on a máte dostatek času se mu také věnovat.

Způsobují to hormony

Otázka: Přijdou chvíle na těhotenském tobogánu, kdy vaše hormony pobolívají a bolesti se samy ukážou v takové podobě, kterou jste do teď nezažila. Možná, že vám řekl něco jako, že jste vždycky byla trochu hysterická, ale teď je to něco úplně jiného.

Jak to zvládnout? Dejte své náladě jméno. Hloupé jména jako Hormonální Helena vám tímto gestem ukáže, jak se odreagovat trochu jiným způsobem. Můžete se dokonce začít smát.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply