Nahoď bronz i bez sluníčka!

Hedy

Nahoď bronz i bez sluníčka!

Hodně slečen chce být bronz, ale existuje tolik nástrah, proč se musí vyhýbat sluníčku. Buď mají hodně přecitlivělou pokožku, lehce se spálí anebo jsou na sluníčko dokonce alergické. Existuje ale i jiná cesta, jak dosáhnout sexy bronzové kůže! Nemusíš pleť vystavovat ani soláriím, před kterými mnoho dermatologů varuje. Opálená pokožka je stále v módě a dokáže zeštíhlit!

Samoopalování – jediný způsob, jak se opálit zdravě. Nemusíš se bát rakoviny, spálené kůže, ani kožních problémů. Navíc nezpůsobuje stárnutí pleti ani vznik vrásek, jako to dělá třeba sluníčko. Prostě ideální opalování, které nepřináší žádná zdravotní rizika!

Možná, že tě před samoopalováním odrazuje právě fleky, které při nesprávném použití přípravku mohou vznikat. Nebo ti některé ani nevoní. Bez tohoto pachu se to ale bohužel neobejde, protože je typická pro dihydroxyaceton (DHA), který právě způsobuje zhnědnutí pokožky. A jak se to vlastně děje? Dihydroxyaceton reaguje s aminokyselinami na povrchu kůže, zoxiduje je a pokožka je pak krásně snědá. Pokud si teď myslíš, že je to určitě nějaká škodlivá chemická látka, tak se nech vynést z omylu. Je to totiž látka přírodního původu, výtažek z cukrové třtiny.

Určitě se neboj samoopalováky vyzkoušet znovu, pokud je použiješ správně, fleky ti nehrozí. Nemusíš se ani bát, že by tvá kůže měla tento zápach, protože mnoho přípravků v sobě obsahuje vonné esence.

Autor obrázku: UrbaneWomenMag

Jak výrobek správně použít?

Určitě si teď tuto otázku pokládáš. Ve skutečnosti to žádná věda není! Nejdříve bys měla zbavit pokožku odumřelých buněk, aby se nevytvářely stopy a právě fleky. Dobře ti na to poslouží tělový peeling, sprchový peeling, luf nebo i nějaký kartáček. Dej si s tím opravdu záležet, protože na hrubších a nerovných místech by mohly vznikat tmavší fleky, které by prozradily, že si použila samoopalovák. Jsou to hlavně lokty a kolena.

Nezapomeň se osprchovat, aby si z kůže dostala i ty nejmenší zbytky staré kůže. Pečlivě se osuš a vyjdi z koupelny, kde je plno páry, a nanes přípravek, který krouživými pohyby roztírej od chodidel směrem k břichu, hrudi a pažím. Měla by si být opravdu suchá, takže se zkus nepotit a být v místnosti se suchým vzduchem. Přípravek nenanášej na plošky nohou, tam by to bylo zbytečné. Nezapomeň si umýt ruce, aby ti také neztmavly.

Poté nech nátěr hodinu zaschnout, ale se sprchováním a koupáním počkej alespoň osm hodin. Proceduru samozřejmě můžeš i opakovat, ale nejdříve až po třech dnech. Pokud by sis barvičku chtěla udržet, měla bys proceduru opakovat alespoň jednou týdně.

Autor obrázku: UrbaneWomenMag

Vyhni se flekům

Můžeš narazit na přípravky, které zbarvují kůži postupně, u těch raději vybírej vždy světlý přípravek pro začátek, aby ses vyhnula omylu, že vybereš špatný odstín. Pak už je i jedno, po jaké konzistenci sáhneš, zda po mléku, pěně, krému či gelu.

Nejlepší pro začátečnice ale bude určitě tělový sprej na vodní bázi s rozprašovačem, který ti pomůže, aby se samoopalovák rovnoměrně rozprostřel, dej si ale pozor, může někdy vysušovat. Tělové mléko se většinou hůře roztírá, takže není pro začátečnice moc dobrý.

Tipy a triky

Aby se vyhnula přehananému obarvení prstů a rukou, můžeš si navléknout tenké chirurgické rukavice. Zároveň na nárty, hřbety rukou, kolena, lokty a prsty použij méně přípravku než na normální kůži.

Pokud některé místo nechce zbarvit, můžeš na něj natřít silnou vrstvu krému, která zabrání obarvení samoopalovákem.

Nástřik pistolí

Pokud chceš, aby tvoje opálení bylo opravdu poznat, vyraž do salonu, kde se můžeš setkat s nástřikem Vita Liberata. Nástřiky se aplikují na nahé tělo a je na výběr ze tří různých odstínů. Lépe se nanáší, ale neměla bys v ten den nosit bílé oblečení, aby se nezbarvilo. Novinkou je i bezbarvý nástřik, který pokožku zbarví až po pár hodinách. Jedinou nevýhodou je, že chybí soukromí a ty se musíš svléknout před úplně cizím člověkem. Nemusíš se ale bát žádného odsuzování, setkává se s nahým tělem pořád.

Kabinka

Určitě si v některých amerických filmech viděla, jak hlavní postavy chodí nahodit bronz do kabinek. V Americe je to úplně běžné, ale u nás je to teprve novinkou, výhodou oproti nástřiku pistolí je ten, že máš dostatek soukromí. Jedná se vlastně o takový sprchový kout s tryskami. Nejdříve kůži nahřejí pomocí infračerveného světla a poté na kůži nastříkají látku. Odejít můžeš i v bílém oblečení, protože by barvit neměla. Výsledek je srovnatelný až s pěti návštěvami solária a to je už, co říct!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply