DKNY

Hedy

Autor obrázku: Herry Lawford

DKNY

Řada čtyř písmen za sebou je módní značka, kterou svými iniciály pojmenovala americká módní návrhářka Donna Karan – DK. Další dvě písmena, tj. NY označují město New York.

Za každých okolností být ženou

Její modely jsou cenově dostupné a vyzařují ženskost spolu se zdravým sebevědomím. Donna Karan se při tvorbě řídí vlastním ustáleným slovním spojením, že všechny ženy chtějí být o něco hubenější, o něco vyšší a o kousek hezčí.

Základ šatníku

Jsou kusy oblečení, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Donna Karan tvrdí, že k těmto sedmi oděvům patří bez pochyb černé body, zavinovací sukně a kalhotový kostým.

Luxus a vkus

Američanka Karan používá kvalitní přiléhavé látky, s decentní barevností (opak Christiana Lacroixe). Tím se návrhářka, resp. její kolekce staly celosvětově oblíbené a vyhledávané. Zaměřuje se na funkční oblečení se spojením s luxusem. V současné době značka DKNY nabízí jak dámskou, tak pánskou módu, dále pak džíny, parfémy, hodiny a dokonce i bytové doplňky.

Móda z New Yorku

Inspirace ji dodává zejména samotné město New York. V této metropoli žijí všechny světové národnosti ze všech koutů světa. Je tu tudíž mix různých kultur a ne vždy vítané. Modely od Karan jsou pro osobu, která právě cestuje po světě a vždy se chce cítit dobře. Když potřebuje Donna nápad, jde se projít po newyorských ulicích.

Autor obrázku: Ana Maria Dacol

Barevné kabelky

Kromě úžasných, nezaměnitelných parfémů, jsou od značky DKNY oblíbené hodinky a perfektně vyjímající se náramky. Žádané jsou i kabelky, které se na trhu vyskytují hned v několika barvách. Obvykle pak uspokojí touhy většiny nakupujících.

Budoucnost značky

Od roku 2001 je značka součástí světového koncernu LVMH, ale Donna Karan ji stále udává styl. Známé jsou flakonky na parfémy, které jsou inspirovány právě New Yorkem, kterému se přezdívá jablko. Flakonky jsou tak obvykle právě ve tvaru šťavnatého, buclatého jablka.

Zajímavost na závěr

První butik značky DKNY byl otevřen roku 1997 a zajímavostí je, že ne v New Yorku, ale Londýně. Ve své domovině byl butik otevřen o dva roky později, následovalo otvírání butiků po celém světě, dnes je jich všeho všudy asi sedmdesát.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply