Klářin příběh – Jak těžké začátky vyústily v pevný vztah 1. díl

Hedy

Klářin příběh – Jak těžké začátky vyústily v pevný vztah 1. díl

Řekneme si tu jeden příběh o dvou lidech, kteří určitě nezažili lásku na první pohled a přesto, nyní vše skvěle funguje.

Klára byla normální dospívající dívka, která pravidelně navštěvovala střední školu. O letních prázdninách si prožila nehezké chvíle, měla zlomené srdce. Kamarádky ji ve všem podporovaly a podržely, ale pořád cítila tu prázdnotu v srdci.

Do školy jezdila autobusem s kamarádkami a jednoho dne si všimla hezkého kluka, který seděl za ní. Po očku po něm pokukovala, ale vypadalo to, že on nejeví žádný zájem. Říkala si odkudpak asi je, že jezdí stejným busem? Že by byl z naší školy? Že by si ho předtím nevšimla? Všechno může být možné. Hned jak dorazila do školy, svěřovala se své nejlepší kamarádce, koho viděla a jaký na ni udělal dojem.

Autor obrázku: Peter Taylor

Týden na to byl školní výlet na prodloužený víkend všech tříd, aby se mezi sebou všichni seznámili a co osud nechtěl, její třída jela společně s tou jeho třídou. Říkala jsi výborná příležitost, jak upoutat jeho pozornost. Ale po pár dnech, kdy k němu byla blíž a věděla, jak se jmenuje a kolik mu je, cítil pravděpodobně větší náklonnost k její nejlepší kamarádce.

Klára byla nešťastná a zklamaná, že se Tomášovi líbí víc její kamarádka, ale nemohla s tím asi nic udělat. Nechala to být. Po víkendu se potkala s kamarádkou a Tomášem v dost úzkém objetí, bylo to jako by se jí opět zhroutil svět. Řekla si, že na lásku kašle, pokaždé když se jí někdo líbí nebo se do někoho zamiluje někdo ji zradí.

Čas utíkal jediné věci, které se neubránila, byla sledování Tomáše v autobuse. Až jednoho dne k ní přistoupil a zeptal se jí, jestli by s ním nechtěla jít ven. Srdce ji v duchu poskakovalo a radovalo se a v samém štěstí mu to odkývala. Když nad tím začala uvažovat později těsně před jejich schůzkou, honilo se jí v hlavě spousty otázek ohledně jeho vztahu s její kamarádkou. Byl to vůbec nějaký vztah mezi nimi? Nebo to byla jen její sugesce? Na rande se připravovala pečlivě, dobře učesané dlouhé vlasy, lehce namalovaná a teď co na sebe? Myslím, že kalhoty a přiléhavé tričko budou stačit…

Konečně přišla hodina H, měli sraz na autobusovém nádraží. Bydleli kousek od sebe. Když přijel a pozdravili se poskočilo jí srdce radostí. Ptal se jí kam půjdou, vybrala tedy cestu na vyhlídku, kde budou sami a budou si moct o všem povědět. Když došli nahoru, posadili se na okraj a povídali si. Ptala se ho, jak to, že není s její kamarádkou? Odpověděl, že to nebyl žádný vztah, byli jen kamarádi. Hmm, dál se už nevyptávala, řekli si o sobě všechno. Jak se tak den krátil a začalo se stmívat, museli se rozloučit, šla ho doprovodit na autobus a po vřelém rozloučení odjel.

Autor obrázku: serzhile

Další den ve škole byla Klára v sedmém nebi nemohla se soustředit na školu ani na nic jiného pořád měla Tomáše v hlavě a myslela na ten krásný den s ním. Po pár týdnech spolu opravdu začali chodit. Bylo to krásné, romantické, jako z pohádky, sama tomu nemohla uvěřit.

Asi po 14 dnech krásné pohádky přišel rychlý konec. Dostala od Tomáše sms že už s ní nechce být a že ji nemiluje a byl to omyl, že s ní začal chodit. V tu chvíli kdy Klára sms četla se jí vlévaly slzy do tváře, až propukla v nezadržitelný pláč. Ptala se ho, co se stalo? Jestli je v tom jiná dívka. Odepsal, že v tom nic není, jen ji prostě už nemiluje. Přišlo to, zase prožívala krásné chvíle svého života a najednou přijde rána do srdce. Plakala celou noc. Byla smutná a popuzena. Zavolala své kamarádce a všechno jí pověděla. Kamarádka ji vždy podržela i v této těžké chvíli.

Od této chvíle si Klára řekla a dost, nenechám sebou vláčet a nechat si ubližovat. Sebrala své zbylé síly a řekla si, že se trochu odreaguje a změní si image. Zašla si ke kadeřnici a nechala si obarvit a ostříhat vlasy, místo brýlí si nasadila čočky. Když nastoupila do autobusu a věděla, že se změnila k mnohem lepšímu, měla dobrý pocit, když procházela kolem Tomáše a mohl na ní oči nechat.

Posadila se vedle své kamarádky, která ji obdivovala, jak ji to sluší a jestli si všimla, jak po ní Tomáš pokukuje. Utahovaly si z toho a náramně se bavily. Řekla si že už jí nikdo neublíží! A že začne žít naplno. Domluvily se s kamarádkou, že večer vyrazí za zábavou a mluvily dost nahlas, aby to bylo slyšet. Aby Tomáš věděl, že Kláře jejich rozchod tolik neublížil, i když v duchu potlačoval pláč.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply