Platonická láska

Hedy

Platonická láska

Jste zamilovaní, nikdy jste svůj idol neviděli, ale tvrdíte, že byste pro něj udělali všechno a že byste s ním byl/a nejšťastnější osoba na světě? Pak máte nejspíš jen příliš živou fantazii a jste zaslepeni tzv. „haló efektem“.

Autor obrázku: Rob Boudon

Znáte-li se pouze přes internet, přes dopisy, anebo si dokonce ani nepíšete či nevoláte, těžko byste spolu dokázali strávit celý zbytek života a zrovna tak byste pro sebe jen velmi těžko udělali cokoliv, jak jste se domnívali. Poznávání se je velmi dlouhý proces a prakticky se poznáváme celý život, téměř niky totiž věci nevychází tak, jak si je naplánujeme.

Zamyslete se nad tím

Ať už milujete slavného zpěváka, fotbalistu, anebo pouze někoho, koho jste někde zahlédli, jak můžete vědět, že byste právě s ním dokázali strávit celý zbytek života? A co kdyby Vás vůbec nechtěl? Třeba je to pouze proutník, který chvíli nikde nepostojí a má každou chvíli novou partnerku. A takový vztah byste jistě nechtěli.

Chcete-li se tedy dát dohromady s někým, koho jste viděli na fotce, nejprve se s ním párkrát sejděte, ať víte, jestli máte vůbec něco společného. Říká se sice, že protiklady se přitahují – pokud ovšem nemáte ve vztahu nic společného, těžko si budete plánovat společnou budoucnost.

Nepoddávejte se tomu!

Nemálokdy se stává, že se do někoho zamilujete dříve, než se s ním vůbec setkáte. A když už dojde na setkání, ani si nemáte pořádně co říct a nejste si vzájemně sympatičtí. Pro lidský vztah je nejdůležitější komunikace – a tu psaní zpráv na sociálních sítích vážně nenahradí. Zrovna tak Vám příliš nepomůže, budete-li si s dotyčným (s dotyčnou) volat …i když je to lepší, než pouhé chatování – alespoň tím totiž nabydete prvního dojmu a zjistíte, jestli si vůbec máte o čem povídat.

Hlavně pomalu …

Autor obrázku: Benjamin Thomas

Zamilovanost a láska jsou ty nejkrásnější „věci“ na světě… Pouhou zamilovaností končí ovšem i většina vztahů dříve, než vůbec pořádně začaly. Velmi často toho využívají muži, protože je to snadná cesta, jak dostat do ložnice nějakou ženou, kterou záhy odkopnou, a je jim úplně jedno, jestli ji raní nebo ne. A proto je dobré raději nespěchat a nechat všemu volný průběh.

Jedině čas ukáže, zdali má Váš vztah skutečně nějakou cenu a jestli k sobě patříte. Velmi často se stává, že to jedna či druhá strana přehání a pak je zklamána z odezvy toho druhého. Budujete-li skutečnou lásku a opravdu zdravý vztah, nejsou třeba žádné peníze, žádné dárky, žádné omamné lásky …pouze dvě souladná srdce a duše.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply