Všude samá růžová

Hedy

Všude samá růžová

„VALENTÝNSKÉ SLEVY!“, hlásají obrovské nápisy na obchodech a květinářstvích. Všude samá růžová srdce. I když nejsem žádný mrzout ani kverulant, ale z těchto přeslazených blbůstek a kravinek je mi vážně zle. Proč by měl být svátek zamilovaných jen jeden den v roce? Když se dva mají rádi, nemusí si to dokazovat v den, kdy káže kalendář.

Kdybych měla Valentýn přirovnat k nějakému filmu, určitě by to nebyl žádný ulepený ohraný romanťák s přihlouplou nanynkou, která si po hodině a půl odmítání uvědomí, že toho mizeru prostě miluje a prostě si ho musí vzít. Byl by to spíše nějaký krvák, něco jako Texaský masakr.

Svatý Valentýn byl přece jenom zabit, a to ne zrovna roztomilým nebo romantickým způsobem. Je sice hezké, že se Valentýn slaví jako svátek zamilovaných, ale jak by k tomu přišel Valentýn sám? Kdybyste se zeptali, proč se slaví zrovna tenhle den, myslím, že na vás budou koukat jako na blba a pronesou, že je prostě den zamilovaných. Nevzdělaní…

O historii mluvit nebudu, vy to stejně víte a minulost stejně lidi nudí. Stejně tento svátek jinak velkou tradici nemá. Ale co, když se máte rádi, klidně si pořizujte ty příšerná klišé, která jsou už vážně ohraná. Stejně asi nic jiného než kytku nebo večeři při svíčkách nevymyslíte. Tak když už romantika, tak ať pořádná, abychom se z toho i my, zatvrzelci proti tomuhle láskosvátku, posadili ohromením na zadek.

I tohle je názor čtenářek. Jaký máte na svátek sv. Valentýna náhled vy?

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply