Chyby při cvičení, o kterých ani nevíte, že je děláte

Hedy

Chyby při cvičení, o kterých ani nevíte, že je děláte

Pokud vaše námaha pravidelného pocení není dostatečně ohodnocena těmi správnými výsledky, ve které doufáte, děláte někde chybu. Většina žen dělá alespoň jednu chybu z níže uvedených. Naštěstí jsou snadno napravitelné. Jakmile je opravíte, můžete strávit méně času v posilovně a shodit více kilogramů.

1. Chyba: Když děláte sedy-lehy, nepřemýšlíte o svém jazyku

Ano, vím, že to zní divně, ale poslouchejte. Ženy mají tendenci používat při cvičení více jejich svaly na krku, než břišní svaly. Zcela nepříjemné, nemluvně o obrovském plýtvání času. Přesuňte pozornost na břišní svaly a vyzkoušejte tenhle trik. Přitiskněte váš jazyk na vrchní patro v ústech před každým zahájením. Tenhle trik pomáhá udržet napětí vašeho krku, takže vaše břišní svaly jsou nuceny dělat více práce.

2. Chyba: Rozcvičení před akcí

Autor obrázku: Dawn

Není nebezpečné sedět na podložce a snažit se dotknout prstů na nohou, ale je to docela nuda a co si budeme povídat, není to zrovna nejlepší cvičení na tvarování vašeho těla. Nejlepší způsob, jak se zahřát a neporanit si svaly před tím, než si jdete zaběhat nebo cokoliv jiného, je napodobování cviků na nižší úrovni.

Takže běžte na přístroj, který hodláte použít, nastavte jej na nejnižší úroveň a cvičte zhruba 5 minut. Pak pomalu spouštějte vyšší a vyšší úroveň, až se dostanete na požadovanou rychlost nebo obtížnost. Tahle taktika je mnohem lepší, než strečink, neboť vaše tepová frekvence bude zvýšená a pomůže vám to mnohem více při dalším cvičení.

3. Chyba: Zvedáte pokaždé to stejné závaží

Mnoho žen má dojem, že například zvedání neustále stejného závaží pomáhá, a tak cvičení nijak nemění a posilují se stejným závažím. Pokud ale používáte činky, nebo zvedáte na stroji stejnou hmotnost vícekrát týdně, měly byste pomalu obměňovat hmotnost.

Vzhledem k tomu, že si vaše svaly v průběhu času vybudují určitý zvyk, měly byste po menších zvyšovat hmotnost závaží tak dlouho, dokud můžete udělat 15 cviků, aniž byste cítily víc, než jenom únavu. Nezaškodí rada oborníka.

4. Chyba: Dělání opravdových kliků

Upravené kliky (kde jsou vaše kolena na zemi) byly dlouho považovány za líné ženské kliky. Většina žen je stejně dělá špatně. Zasaďte si ruce přímo pod ramena a držte vše od kolen po krk v jedné přímce, pak se pomalu snižujte k zemi. Pokud budete trénovat, věřím, že si posílíte vaše ruce natolik, abyste byly spokojené.

Autor obrázku: slgckgc

5. Chyba: Občerstvení před tím, než jdete posilovat

Dát si energetickou tyčinku před tím, než jdete do posilovny, může ve skutečnosti ubrat vaši energii. Jak to? Mnoho z těchto tyčinek má vysoký obsah vlákniny, která je obvykle považována za dobrou věc, ale v tomhle případě trvá spoustu času, nežli ji strávíte. A že trávení vyžaduje nějakou tu energii – energii, která by byla lépe využitelná ve vašich svalech. Můžete skončit s pocitem, že jste příliš pomalí a do cvičení se musíte nutit. Pokud jste před cvičením hladová, rozhodněte se pro banán, který je rychle stravitelný a nebude vám bránit při cvičení. (Vyhýbejte se jablkům, které také obsahují vysoké množství vlákniny.)

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply