S hubnutím nespěchejte, budete tak blíž k úspěchu

Hedy

S hubnutím nespěchejte, budete tak blíž k úspěchu

Možná jste si také dali předsevzetí, že s nástupem nového roku začnete hubnout. Většina z nás nasadí abnormální, rychlé tempo, drží dietu, trénuje přehnané kvantum cviků a tráví hodiny v zápřahu v posilovně, nebo doma. Pokud však nasadíte přehnaně rychlé tempo, je velmi pravděpodobné, že ho dlouho neudržíte. Proto je lepší stanovit si nižší cíle a rozdělit si cestu hubnutí na menší, zvládnutelné kousky.

Abyste byli úspěšní

Rozhodně byste měli změnit svůj životní styl. Ten se sebou totiž nese právě důvody, proč jsou lidé otylí. Stravují se nezdravě, neudělají si čas na sebe, jak na cvičení, tak na odpočinek a věnování se sami sobě. Málo spánku, mysle i tělo stále ve stresu a právě stres je motorem, který žene velkou část populace k jídlu. Jídlem se uklidňujeme a tloustneme…

Stravování má svůj řád

I když to slyšíme každou chvíli v televizi, či rádiu, skutečně musíme jíst pravidelně. Nevynecháváme snídani, protože ta nastartuje náš metabolismus, naše spalování hned od ranních hodin a díky tomu tělo hubne. Snídat b

Autor obrázku: Robert Dennison

Za den bychom měli sníst pět porcí jídla. Samozřejmě, ti kdo vykonávají fyzicky náročnou práci, si můžou dovolit vydatnější jídlo, než ti, kdo pracují hlavou, nebo jídlo navíc.  Rozdíl je i v tom, jak dlouhý je váš den. Pokud jdete do postele až kolem dvanácté hodiny v noci, je nesmysl, abyste jedli poslední jídlo v 17 hodin. Pravidlo říká, že bychom měli poslední jídlo sníst dvě hodiny před spánkem.

Řiďte se radou našich babiček, že snídani sněz celou, o oběd se poděl s přítelem a večeři věnuj nepříteli. Berte to obrazně, ale jako vodítko je to velmi ukázkové.

K večeři už nejezte ovoce, které obsahuje hodně cukru. Vyberte si jídlo bohaté na bílkoviny, dopřejte si zeleninu.

Pohyb je víc než nutný

Nečekejte výsledek jen díky úpravě nebo omezení vašeho jídelníčku. Mnohem rychleji zhubnete díky správnému pohybu. A také samozřejmě vyrýsujete své proporce, zpevníte tělo a budete se cítit mnohem lépe.

Navštívíte-li posilovnu, nebo fitness centrum, můžete si nechat poradit odborníkem, který umí sestavit plán cvičení přímo pro vás. Ze začátku může dohlížet na správnost prováděných cviků a opravit vás v případě potřeby, aby bylo cvičení co nejúčinnější.

Když půjdete na hubnutí pomalu, smíříte se s pár kilogramy za měsíc a nebudete počítat každý centimetr, jistě se vám podaří zhubnout do velikosti, kterou jste si vysnili.

Berte cvičení jako relax, najděte si druh sportu, který vás bude bavit a nebudete ho brát jako za trest. Cvičíte-li doma, můžete u cvičení sledovat televizi, poslouchat rádio, vyprávět si s rodinou. Tak vám bude cvičení příjemně ubíhat a ani nepoznáte, že už cvičíte 45 minut.

 

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply