Zadarmo proti stárnutí!

Hedy

Zadarmo proti stárnutí!

Většina produktů, které slibují, že se vám nikdy neobjeví žádné vrásky a vaše pleť bude stále mladá, je většinou velmi drahá a platy většiny žen na ně nedosahují. Ale existuje šest věcí, které máte zadarmo, a pomáhají proti stárnutí úplně stejně! Které to jsou?

Slunce

Je krásně, sluníčko pomalu nabírá na síle a lidem způsobuje dobrou náladu. A jak ti teda sluníčko pomáhá? Jeho paprsky totiž obsahují vitamin D, který posiluje imunitu, snižuje hladinu cukru v krvi, ale hlavně podpoří tvorbu nových buněk a obnovu kožní tkáně. Také ale pomáhá ke správnému využití vápníku – zdravé zuby, nehty a kosti.

Neměla bys ale zapomínat na fakt, že sluníčko tvé pokožce může i škodit. A hlavně, když ho až příliš. Pokožka může být suchá, což povede k dřívějšímu stárnutí, vzniku ošklivých pigmentových skvrn nebo kožní dermatitidy. To ale nejsou všechny problémy. Nejzávažnějším je např. rakovina kůže.

Aby si získala potřebné množství vitaminu D, stačí ti být na sluníčku pouhých 15 minut, i v polojasném počasí. Jestli hodláš na sluníčku pobýt déle, nezapomínej na řádné namazání opalovacím krémem s UVA i UVB filtrem.

Pokud máš opravdu velký nedostatek vitaminu D, tvá pokožka bude předčasně stárnout. Takže jestli se tomu chceš opravdu vyvarovat, zajdi si do lékárny a vitamin D si pořiď. Je to totiž anti-aging zázrak!

Autor obrázku: Apotek Hjartat

Antioxidanty

Určitě jsi už tohle slovo někdy slyšela. Stoprocentně v reklamách, kde představovaly nový ovocný výrobek. Antioxidanty jsou látky, které dokáží bojovat s volnými radikály, které se do těla dostaly nezdravou a tučnou stravou či stresem. Radikály pak způsobují, že se buňky více opotřebovávají, stárnou a degenerují se. Zabraňují tak tvorbě nových zdravých buněk a zvyšují riziko vzniku rakoviny.

Nejlepší antioxidanty jsou hlavně vitaminy C a E, betakaroten, selen a zinek. Můžeš si je pořídit jak ve formě tablet v lékárně, tak je můžeš získávat ze stravy – hlavně z čerstvého ovoce a zeleniny, z ryb či zeleného čaje.

Jako dobrý antioxidant se dají použít i flavonoidy, které jsou obsaženy v čokoládě, kakau, víně, olivovém oleji nebo lékořici.

Hydratace

Dodržovat pitný režim je důležité jak pro naše zdraví, tak i pro krásu a mládí pokožky. Denně by jsme měli přijmou dva a půl litru nejlépe neslazené vody, kterou si ale můžeš zpestřit různými ovocnými džusy nebo minerálními vodami. Jestliže bude pokožka dobře hydratovaná, tak také bude pomaleji stárnout. Pokud je totiž nedostatek vody, tak se buňky scvrkávají a způsobuje rychlejší stárnutí.

Díky vodě se navíc z těla odplavují nečistoty, které mohou způsobovat celulitidu a jiné problémy.

Nově se však objevila informace, že množství vody, které by jsme měli denně přijmou je velmi individuální. Říká se, že je to 30-35 ml vody / kg.

Pohyb

Autor obrázku: mark

Pokud se každý den projdeš venku, prospěje to nejenom tvé postavě, ale i zdraví a mládí pokožky. Nemusíš své tělo namáhat ve fitku, aby si dosáhla kýženého výsledku. Procházkou na čerstvém vzduchu se navíc zbavíš stresu, který způsobuje tvorbu volných radikálů, můžeš poznat i nové lidi či se projít se psem.

Navíc pravidelné procházky ti i posílí imunitu, srdce, dýchací cesty, tvá pokožka se prokrví a bude více napnutí. Takže hned bude vypadat o něco mladší!

Bude se ti i lépe usínat! Spánek je také mimochodem velmi důležitý pro mladistvý vzhled.

Neměla bys samozřejmě ani zapomínat na správnou obuv. Pokud chodíš každý den pravidelně na procházky či si zaběhat, měla bys každý tři měsíce své botky vyměnit. Předejdeš tak bolesti kloubů, deformaci chodidla či nártu. Investice do bot se rozhodně vyplatí.

Otevři se životu

Aby si byla mladá na povrchu, musíš být mladá i uvnitř. Všechno je hlavně o tvém myšlenkovém stavu, tvým hype. Pokud budeš chodit do společnosti, určitě nebudeš trpět depresemi či stresem. Udělej si radost vstupenkou na koncert nebo na balet, na cokoliv tě zajímá. Nebo si zajdi na diskotéku.

Mládí také prospívá láska a sex, které tě zaplaví hormony, které omlazují (serotonin – hormon štěstí, adrenalin – prokrvuje, dopamin – hormon slasti, který ti může přinést i dobré jídlo).

Úsměv

Optimisté a lidé, kteří se pořád usmívají, vypadají mnohem lépe a mladší. Úsměv, smích a humor patří k mládí! Takže se nestyď se každému svému trapas, ať sebemenšímu, zasmát. Nahoď úsměv!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply