Očima

Bez kruhů pod očima budete novou ženou

Bez kruhů pod očima budete novou ženou

Kruhy pod očima trápí hodně lidí. Působí to unaveně, kazí to celkový dojem make-upu a chvíle, kdy potřebujeme vypadat skvěle, perfektně a svěže.

Aby ses jich mohla zbavit, musíš nejdříve zjistit důvod.

Kde se berou?

Některé můžeme ovlivnit, některé bohužel ne. Mnoho z nás podědilo váčky pod očima po rodičích a moc s tím nic nenaděláme. Zde pomůže opravdu jen dobré maskování a snaha vyhnout se dalším důvodům k zvětšování kruhů pod očima.

Autor obrázku: SashaW

Pokud nebudeš mít dostatečný přísun tekutin, s velkou pravděpodobností se ti brzy vytvoří tmavé výrazné kruhy. Stejně tak bys měla omezit solení jídel. Sol přiměřeně, sůl je zdravá, ale ne ve velkém množství.

Nezapomínej pravidelně jíst ovoce a zeleninu. Nenechávej přílohy k jídlu na talíři, že ji nebudeš jíst, příloha tam není jen proto, aby jídlo na talíři vypadalo dobře, je tam z právě tohoto důvodu. Tvoje tělo potřebuje mnoho vitamínů.

Hodně známým důvodem je samozřejmě spánek. Ne nadarmo nás maminky posílaly brzy do postýlek a vyhrožovaly tmavými kruhy. Choď spát dříve, bude se ti i snáze vstávat a vyhneš se mnoha problémům spojeným s nedostatkem spánku.

Další důvody, proč máš kruhy pod očima, můžou být třeba stres, životní styl (když propaříš každý víkend, že si pak ani nepamatuješ, kolik panáků v sobě máš, tak se nediv), alergické reakce.

Dobré zbraně

Skvělým pomocníkem při boji proti kruhům může být heřmánkový čaj. Zalij dva pytlíčky horkou vodou a neslaď, po vychladnutí pytlíčky přilož na oči a deset minut je tam nech.

Také můžeš pytlíčky strčit na chvíli do ledničky, studené obecně proti kruhům dost pomáhá.

Můžeš ale použít i dvě obyčejné lžičky, které strčíš na deset až patnáct minut do ledničky a pak si je přiložíš na oči.

Stejně ti pomůžou i plátky čerstvé okurky, které dodají tvé pleti i očím svěžest.

Korektor raději tekutý

Kruhy pod očima můžeš lehce zamaskovat korektorem, nejlepší jsou na to tekuté, tuhé jsou lepší na akné a pupínky, kruhy nezamaskují nijak skvěle.

Nezapomínej vybrat dobře barvu korektoru, nevybírej si nikdy tmavší, nejlépe o odstín světlejší, než je tvá pleť. Lehce jej vťukej pod oči a přepudruj pudrem, který barvou odpovídá tvé pleti.

I v lékárně seženeš plno vychytávek.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *