Domácí bělení zubů – 1. část

Hedy

Domácí bělení zubů – 1. část

Mnoho z nás si přeje mít bělejší zuby, ale ne každý na to má peníze. I přestože v lékárnách či drogeriích najdeme plno přípravků na bělení zubů, které jsou založené na bázi peroxidu vodíku a zuby vybělí až o několik odstínů, tak jsou i tak děsně drahé. Navíc – peroxid vodíku se používá ve větší koncentraci pouze u odborníků a zubařů – vybělení zubů může tak vyjít až na 10 000 Kč.

Autor obrázku: squidish

Pokud na to opravdu peníze nemáš, nezbyde ti nic jiného, než si zuby vybělit přírodní cestou. Ta má i přesto, že není tak účinná, několik výhod – neničí tolik zubní sklovinu, hlavně ale ušetříš mnoho peněz a času.

Domácí bělení dokáže vybělit zuby viditelně a nemusíš se bát, že bys nějak ničila zubní sklovinu (sklovina se s věkem navíc ztenčuje a zuby tímto způsobem žloutnou). Měla by ses ale rovnou připravit na to, že vše vybělit prostě nejde.

Vyzkoušej čistění jedlou sodou

Možná, že budeš znát účinky jedlé sody při úklidu. Stejně dobře ale působí i na bělení zubů. Jedlá soda má mnoho pozitivních účinků pro naše zdraví, navíc je získávána přírodně z minerálu natron. Dvakrát týdně si vyčisti zuby jedlou sodou, uvidíš, že se hned o trochu vybělí. Můžeš sodu použít i častěji, ale pokud ti nebude dělat dobře na dásně, raději to s ní mírni. Také dej pozor, protože by ti mohla obrousit vrstvu skloviny.

Při čistění buď navíc velmi opatrná a na zuby kartáčkem moc netlač, pouze je lehce vyčisti. Takto by sis zuby měla čistit jeden měsíc dvakrát do roka. Jedlá soda neutralizuje bakterie a rozpouští zubní kámen. Jako vedlejší účinek zuby pěkně vybělí a zlepší i dech. Pokud bohužel nesneseš chuť jedlé sody a přijde ti neskutečně odporná, zkus ji smíchat se zubní pastou. Stejně funguje i kypřící prášek do pečiva.

Můžeš si doma vyrobit i ústní vodu z jedlé sody. Stačí rozpustit ve vodě lžíci jedlé sody a vypláchnout s ní ústa. Ta ti zuby nijak moc nevybělí, ale neutralizuje bakterie, odstraní plach a zabrání tak dalšímu žloutnutí.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply