Usměj se!

Hedy

Usměj se!

Chceš, aby tvůj úsměv byl opravdu zářivý? Není to sice lehká cesta, ale jde to!

Za barvu tvých zoubků zodpovídá hlavně složení a struktura zubní tkáně. Zubní sklovina, zubovina a zubní dřeň udává přesný odstín tvého úsměvu. To může být bílá, béžová až nechvalně zažloutlá. Ale nenech se napálit. Pokud má někdo až nepřirozeně bílé zoubky, utratil nejspíš milion za jeho vybělení!

Autor obrázku: David Shankbone

Budeš se muset omezit i trochu v jídle. Zapomeň na potraviny, které obsahují nejrůznější barviva. Vyhýbej se hlavně kávě, černému čaji, červenému vínu, borůvkám, třešním a cigaretám – ty obsahují nikotin, který ti zaručí žluté zoubky v rekordním čase. Pokud často piješ kolu nebo ujíždíš na citrusových šťávách, můžeš si tím zadělat na žluté zoubky, které už nevybělí ani drahá bělící metoda. Bělí se totiž povrchní zbarvení zubů ale ne to, co zachází až do hloubky.

Zajímá tě, který kartáček je na čištění nejlepší? Nevybírej si žádné nové vymoženosti s kratšími či delšími štětinkami, sice jsou účinné, ale nejlepší je kartáček Curaprox, který prodávají hlavně v lékárnách. Ten ti doporučí každý dobrý zubař. Výhodou je, že si můžeš vybrat z mnoho typů a tvrdosti štětinek (ultrasoft, supersoft, sensitive, soft, medium…), ale také z široké škály barev!

Čistění nemusíš hrotit po každém jídle, protože je opravdu nereálné, ale stačí dvakrát denně, ráno a večer, na 2 až 3 minuty. Je to nutnost! Záleží i na správné technice, na zuby moc netlač, tím prostě bělejší nebudou, ale vsaď spíše na krouživé pohyby. Zuby čisti směrem od dásně k zubu. O podrobnostech se můžeš poradit se svým zubařem, kterého bys měla navštěvovat alespoň každý půlrok.

Žvýkačky bez cukru mají také super čistící účinky. Sice nedokáží nahradit kartáček, ale i tak bys měla žvýkat po každém jídle. Žvýkáním totiž vznikají sliny, které neutralizují kyseliny v tvé puse.

Existuje i menší šminkovací trik, který dokáže tvé zoubky opticky vybělit. Záleží pouze na odstínu rtěnky! Pokud máš od přírody lehce snědou či do bronzova opálenou pleť, sáhni po meruňkových tónech. Pokud naopak je tvoje pleť porcelánová, bílý úsměv ti zaručí ostře červená rtěnka!

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply