Dejte svým vlasům tu správnou barvu

Hedy

Dejte svým vlasům tu správnou barvu

Pro někoho nezbytná záležitost, pro jiné projev jeho osobnosti, ale každý z nás ví o tom, že naše vlasy lze obarvit podle svých představ a také to mnoho z nás využívá.

Autor obrázku: Julie Vazquez

Proč si ženy barví vlasy?

Poněkud jednoduchá otázka. Hned jak se ve vlasech nějaké ženy objeví jediný šedivý vlas, vyhledá vhodnou barvu, aby skryla veškeré své šediny. Ale jsou i takové ženy a hlavně dívky, které si barví vlasy, aniž by měly šediny. Odbarvují si je a barví, protože chtějí projevit svou osobnost, ukázat své vnitřní já i navenek anebo jen chtějí změnu, aby to nebylo pořád to samé dokola, ale aby dokázaly oslnit.

Jaké barvy se nosí?

To záleží na tom, z jakého důvodu si tato žena vlasy barví. Ty, které chtějí pouze skrýt své šedivé vlasy, většinou sahají po barvě, která by byla co nejvíc podobná jejich přírodní barvě. Ale ty, které to dělají pro změnu, tak si nechají třeba poradit kadeřnicí anebo se rozhodnou pro barvu, která zrovna letí. Pak přicházejí experimenty, kdy si žena nebo spíše dívka zkouší na vlasy dát nějaké nepřirozené barvy – například zelená, modrá, fialová a podobně.

Mohu si dát na hlavu zelenou barvu?

Samozřejmě je to každého jeho věc, ale jsou určitá zaměstnání, u kterých by bylo opravdu nevhodné, aby tam pracoval někdo se zelenými vlasy. A také je to samozřejmě o tom, zda barva danému člověku sluší.

Jsou osoby i vlasové střihy, kde i odvážné barvy vypadají velmi dobře a ve výjimečných případech mohou vypadat i elegantně, zvlášť, když je nějaké odvážné barvy jenom trocha pro doladění nebo pro podtržení střihu a podobně. Samozřejmě, že je rozdíl v tom, jestli se zelenými vlasy přijde desetiletá holčička či starší paní.

Autor obrázku: Tetsumo

Mají si malé holky barvit vlasy?

Je jisté, že tohle záleží na tom, jak jsou shovívaví rodiče. Ale je pravda, že když barvení dítě nepotřebuje, tak jde jen o zbytečné ničení vlasů, které jsou krásně zdravé. Mohou důsledkem barvení vysušovat, lámat, třepit konečky, vypadávat a jinak poškozovat. Je to na rozmyšlenou…

Proč se barví zejména ženy?

Je to zažité již od dob, kdy se ženy potřebovaly omladit a líbit se mužům a u mužů bylo pro změnu normální, že jednou zešediví nebo jim vlasy dokonce vypadnou. Ale v dnešní době je to už skoro na stejné úrovni. Vlasy si barví i mnoho mužů, jednak aby se také omladili a také, aby se zkrášlili. Uvidíte běžně muže, který má melír a podobně.

Barvení nám sice může poškodit naše vlasy, ale na druhou stranu nás omladí a také změní naši image.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply