Barevná typologie – 2. část

Hedy

Barevná typologie – 2. část

Autor obrázku: Dell Inc.

Podzimní typ

Podzimní typ může jásat při výběru make-upu, protože výrobci vyrábějí hlavně ty se žlutým podtónem. Pleť mívají nažloutlou, broskvovou nebo lehce do šampaňského. Často se vyskytují načervenalé až zlatohnědé pihy, a to celoročně. Kůže se velmi špatně opaluje a je také velmi náchylná ke spálení. Vlasy mívají vždy teplý podtón, takže tu často najdeme zrzky. Očí bývají převážně oříškově hnědé, zelené nebo světle modré a rty načervenalé.

Podzimní typ to jistě vyhrává se slonovinovou bílou, tmavým tyrkysem, petrolejovou, šedou, hořčicovou, ostružinovou, lososovou, zlatou, khaki, hráškovou a olivovou. Tyto barvy si může dovolit hlavně tento typ. Měl by se ale vyhýbat černé, modré, čistě bílé a studené růžové.

Pokud jsi podzimní typ, měla by ses snažit najít make-up se zlatavým nádechem. Takový je ale velmi těžké sehnat, proto by sis mohla vystačit i se žlutým nebo lehce narůžovělým podtónem. Tvářenky hledej především nahnědlé nebo oranžové, ale snaž se vyhýbat úplně maximální oranžádě. Nejlépe ale na tobě bude působit bronzer. Slušet ti budou jakékoliv stíny v přírodních odstínech, můžeš si tedy dovolit hnědé kouřové líčení. Na večer vol tmavě zelenou, tyrkysové se zlatým nádechem nebo cihlové stíny. Rtěnky můžeš volit rezavé, hnědé, tmavě červené nebo meruňkové. Skvěle ti sednou i fialové. Snaž se vyhýbat všem zářivým růžovým, starorůžovým, jasně červeným, lososovým a světle červeným.

Výhodou podzimního typu je, že můžeš své vlasy přebarvit na zrzavo nebo na červeno a nebude to na tobě vypadat divně. Nezkazíš to ani kaštanově hnědou, rubínovou či čokoládovou. Nejvíce by ses ale měla vyvarovat platinové blond.

Zimní typ

Autor obrázku: John Walker

Zimní typ je asi nejvýraznější ze všech typů. Dále se rozděluje na dva typy:

1. Sněhurka – má porcelánově světlou pleť a velmi tmavé vlasy. Pihy se vyskytují málokdy, a když už, tak tmavě hnědé a výrazné. Kůže se velmi špatně opaluje, je náchylná ke spálení a zarudnutí. Oči mohou být modré, ale i tmavohnědé. Rty často kontrastují s pleti – bývají načervenalé.

2. Španělka – má tmavší pleť s lehce olivovým nádechem a tmavé vlasy. Pihy se mohou vyskytovat, také tmavě hnědé, ale na tmavší pleti už nepůsobí tolik výrazně. Kůže se lehce opaluje dotmava, nečervená a není skoro vůbec náchylná ke spálení. Tento typ bývá často zaměňován s podzimním typem, ale v barvách podzimního typu vypadají „španělky“ velmi unaveně. Oči nebývají modré, ale ve výjimečných případech se mohou vyskytnout. Mnohem častěji jsou šedé, zelené nebo tmavohnědé. Rty bývají tmavé, často je velmi vidět přechod z kůže na ret.

Tomuto typu velmi sluší černá, bílá, rudá, ale i jasně červená, zelená, žlutá. Měli by se ale vyhýbat světle červené, hnědé, hořčicové, oranžové a zlaté – ty náleží podzimnímu typu.

Sněhurka by opět mohla mít problém s výběrem make-upu a pudru, protože potřebuje velmi světlý odstín a narůžovělý nádech. Takových je pomálu. Tvářenku bys měla volit v barvě rtěnky, nemusíš se bát použít i tu samou rtěnku na líčka a rozmazat ji do ztracena. I kdyby byla sytě červená, bude ti slušet. Nezkoušej žádné barevné řasenky, ale věnuj pozornost klasické černé. Budou ti skvěle slušet i černé linky, oko si ale můžeš orámovat i bílou tužkou, což ti ho pěkně opticky zvětší. Na rtech ti bude nejvíce sedět sytě červená nebo růžová rtěnka. Dávej ale pozor na líčení očí, neměla bys to s nimi moc přehánět, proto nevol ani moc stínů. Spíše v hodně světlých barvách.

U zimního typu je nejlepší volbou nechat si přirozenou barvu vlasů, rozhodně neriskuj s blond nebo rezavou. Je to ta největší chyba, co můžeš se svými vlasy udělat.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply