Fungující dieta

Hedy

Fungující dieta

Autor obrázku: jonahbonahhandmade

Hladovění, málo energie, jojo-efekt… Tohle jsou velké obavy žen, které chtějí hubnout. Existuje nesčetně druhů diet – některé jsou příjemné, jiné dosti drastické a mohou vést k bulimii, anorexii a následné smrti.

Jedna z nejlépe hodnocených diet je tzv. zónová dieta. Je to v podstatě dodržování příjmu určitého počtu živin, přesněji řečeno 40% sacharidů, 30% bílkovin a 30% tuků. Těžší a vydatnější jídla by se měla jíst ráno a dopoledne a po obědě se ládovat už dietněji. Tělo tuky dostane a místo chleba se salámem si k svačině vezměte třeba jablko.

Nesmíme zapomenout na pitný režim. Zde závisí na hmotnosti, ale přesto by se mělo vypít alespoň 2,5 litru za den. Vhodné je pít vodu, neslazené minerálky a čaje apod. Alkoholické nápoje ale vynecháme, zadržují v těle vodu a jsou dost výživné. Například jedno pivo má skoro stejné kalorické hodnoty jako dva obyčejné rohlíky.

Autor obrázku: epSos .de

Jelikož je doporučeno jíst jen 40% sacharidů, lépe se zbavujeme tuků, protože je tělo nuceno spalovat tuky uložené v těle. Všechno ale může přijít vniveč, když nebudeme jíst pravidelně. Odborníci doporučují jíst každé 3 hodiny, to je tak 5x až 6x denně.

Touto vyváženou stravou do těla dostaneme všechny potřebné živiny a vitamíny. Vzhledem k rozložení jídel přes den ani nehladovíte, takže si vaše tělo nedělá další tukové zásoby. Dieta bude fungovat nejlépe po poradě s nutričním poradcem nebo s dietologem.

Pokud chcete zhubnout efektivněji, můžete začít i cvičit. Můžete třeba jen šlapat na rotopedu během sledování televize nebo si dát hodinku aerobiku s kamarádkami.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply