Jak umocnit svou krásnu, ženskost a jedinečnost – 2. část

Hedy

Jak umocnit svou krásnu, ženskost a jedinečnost – 2. část

9. Naolejujte se

Zpomalte stárnutí pomocí čistých olejů. Doslova zázračné účinky jsou připisovány arganovému oleji, který pokožku vyživí, i když je velmi suchá. Výborný je také mandlový olej. Britští vědci nedávno zjistili, že dokonce chrání pokožku před UV zářením, tudíž viditelně oddaluje stáří. Po olejích se poohlédněte např. u značek Primavera nebo Nobilis Tilia.

Autor obrázku: Camera Eye Photography

10. Pozor na ruce

Ruce prozradí věk, proto je pečlivě chraňte proti UV záření. Na již vzniklé skvrny použijte depigmentační přípravek, například sérum White Objective, Bioderma, 669 Kč. Trápí vás spíš svraštělá kůže? Řešením mohou být výplně vlastním tukem, které běžně provádí řada dermato-kosmetických klinik.

11. Zkuste paleodietu

Paleolitická dieta je stravovací režim, který vychází z předpokládané skladby potravy člověka v období paleolitu, což je nejdelší část lidských dějin (trvala asi tři miliony let). Tehdy se naši prapředci živili lovem a sběrem a podle jejích zastánců není naše trávení dosud přizpůsobeno zemědělským produktům jako obilí a mléčné výrobky. Chcete-li tedy rozjasnit pleť, měla byste omezit přísun obilovin, pečiva, luštěnin, mléka, sýrů atp. Naopak jezte maso, ryby, zeleninu, ovoce, houby, vejce, ořechy a semena.

12. Otevřete oči

Vrásky kolem očí se objeví jako první a jsou bohužel nejviditelnější. Vsaďte proto na přípravky, které najednou bojují proti vráskám, otokům i tmavým kruhům.

Sérum Génifique Light Pearl, Lancôme, 1550 Kč, prý už za sedm dní projasní, vyhladí a napne vaše oční okolí. Navíc má aplikátor ve tvaru chladivé kuličky, který využijete jako malý masážní nástroj. Sérum All About Eyes, De-Puffing Eye Massage, Clinique, 650 Kč, zase pokožku kolem očí osvěží, zavlaží a rozzáří. Obdobně funguje i chladivý oční roll-on proti vráskám Q10 Plus, Nivea, 200 Kč.

13. Naučte se dýchat

Správné hluboké nádechy a výdechy dokážou okysličit tělo i pleť. Díky správnému dechu tak získáte šťavnatější, dobře vyživenou a prokrvenou kůži,“ vysvětluje blahodárné účinky dobrého dýchání lektorka jógy Eva Vrbová.

Dechové cvičení (neboli pranajáma) je jedním ze základních prvků jógy. Jde o hluboký dech, tedy dlouhý nádech, dlouhý výdech. Výhodou je, že jej můžete procvičovat kdekoli, třeba za jízdy v autě, a i několikrát za den.

14. Zbavte se vrásek

Toužíte vypadat mladě, ale odmítáte botox? Naštěstí jsou dnes i jiné metody, byť ne tak silné. Vyzkoušejte třeba ošetření radiofrekvenčním přístrojem. Provádí se pomocí speciální hlavice, z níž vybíhají elektromagnetické vlny. To vede k zahřívání podkoží, tvorbě kolagenu, propnutí pokožky a k následné redukci jemných vrásek. Po zákroku se na pleti objeví drobné stroupky či začervenání, do tří dnů ale bude vše v pořádku. Ošetření je potřeba zopakovat třikrát až čtyřikrát.

15. Ukažte bílé zuby

Zubní sklovina s věkem slábne, kvůli čemuž jsou zuby tmavší, a vy působíte starší. Řešit to můžete buď prostředky na domácí bělení, které koupíte v lékárně, nebo zvolíte bělení u stomatologa, které ale stojí mnohem víc (8000–16 000 Kč).

Máte-li citlivé zuby, zkuste noční zubní krém Swissdent Crystal, Profimed, 590 Kč, s anti-aging bělicím efektem. Regeneruje citlivé a narušené zuby, odstraňuje plak, působí proti kazům a odstraňuje pigmentaci.

Autor obrázku: Benjamin J. DeLong

16. Dělejte, co vás baví

Když jste šťastná, působíte mladším a svěžejším dojmem. Udělejte si proto čas a dělejte, co vás baví. Malujte, běhejte, okopávejte zahrádku… Mládí a zdraví podle japonských vědců prospěje i sklenička s přáteli, smysl pro humor či vícegenerační soužití.

Častý kontakt s mládeží dokáže prodloužit životní kondici o pár desítek let. Máte-li ráda děti, staňte se táborovou vedoucí!

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply