Jak i po svatbě zůstat holkou od vedle?

Hedy

Jak i po svatbě zůstat holkou od vedle?

Lásky čas

Vzduch a atmosféra blížícího se května nás pomalu, ale jistě, detailně vtahuje do vidiny slunného počasí, rozehřátých chodníků, na kterých začneme vídat ladné, upravené a poodhalené ženské nožky. Slibuje pohodu volných dnů, zpestřených návštěvou venkovních posezení, nenáročné vyjížďky v cyklistickém pelotonu našich přátel, které s oblibou zakončujeme hříšně dobrými a dietology nedoporučovanými, grilovanými večeřemi. Naši radost však tyto apely nerozhází.  V neposlední řadě se však květen také tváří, navzdory nelichotivým pověrám, jako ideální měsíc pro velké dny D, pro svatby. Při listování svým stolním kalendářem na mě vyskakují již tři termíny svatby mých nejbližších přítelkyň.

O svatbě teď nemluvme

Jistěže, svatba je ohromným mezníkem v našich životech. V našem ženském, ale i v tom mužském vnímání, je tento velký den opředený romantickou symbolikou. My ženy zpravidla prožíváme intenzivněji už předsvatební přípravy a můžeme, přiznejme si, být lehce otravné. A proto na chvíli dost o svatbě!

Podívejme se o kousek dál. Zastáváte heslo, že po svatbě se nic nezmění? Stojíte si za tím, že ty papíry, kvůli kterým se děje všechen ten svým způsobem příjemný rozruch, ve vašem vztahu neznamenají zásadní rozdíly? Pak je všechno v pořádku. Ale dodržujeme to? Když k sobě budeme chvíli upřímné až na dřeň, nezaznamenáme upravené maličkosti spíše z naší, než z partnerovy strany?

Je to o lidech. Samozřejmě. Jaké si to dohromady uděláme, takové to budeme mít. Proč v tom případě často slýchám: já už to nepotřebuju, nemusím, svého manžela už totiž mám …

Ráda bych byla na straně ženského pokolení, ale svědomí a zkušenosti mi to úplně nedovolují.

Ruku na srdce

Vzpomínáte, proč si nás chtějí brát? Neplatí to jen pro svatby a život po nich, můžeme se za sebou pootočit i v déletrvajícím vztahu.

Jsme pro muže přitažlivé svou osobností, vlastními názory, ženskou přidrzlostí a jakousi dívčí nevyzpytatelností.  Ano, v neposlední řadě nezapomínejme na vzhled a pro něj fantastické poprsí, ať je, jaké je.  Jednoduše řečeno, naše osobnost samotná je naší největší zbraní.

Není až tak těžké odpoutat se od zajetých kolejí. Nemusíme měnit nic násilně a lámat vše přes koleno, pak se nám totiž může dost dobře stát, že se s tím vším sveze i to hezké.

Smeč pro nás

Máme-li to štěstí a většině případech se nám i daří, stále vidět v manželovi toho nejlepšího, kterého jsme si pro sebe mohly přát, dejme mu to najevo. Partnerský život sebou nese společné večeře, trochu lenošení, nepravidelné stravování, protože každý máme svou práci a milion malých věcí, které nám postupně přetvarují postavu. Před vámi, kterým je silná vůli vlastní, doslova smekám.

My, co jsme lehce zlenivěly, musíme to žel bohu, nenásilně a nevystresovaně dohánět jinak.

Rozumně uvažující muž dobře ví, že dvacítka, kterou si bral, nezůstane stejná po zbytek života. A to nám nahrává.

Pryč s tou šedou myškou

Jsme zvyklé se postupem času přestat doma líčit? Nepřehánějme to ani na jednu stranu. Počkejme si na manžela s nepatrným líčením. Zvýrazněme jen lehce oči a upravme si vlasy. Klidně si oblékněme volné tepláky, ale naznačme mu, že pod nimi chybí kalhotky. Přivítejme ho, ne vlezle a vtíravě, ale mile s úsměvem a trochou parfému na klíčních kostech.

Není uklizeno? A uteče to? Zkusme se za nepořádek rafinovaně omluvit. Nestresujme hned nahlas, jak nic nestíháme. Můžeme z toho vyjít jako ty nápadité. Věta jako: Zlato, měla jsem perný den a nepotřebuju úklid, co potřebuju, je společné kafe s Tebou. Potěšíte ho svým zájmem. Bude rád Vašim obdivovaným společníkem. Známe přece jejich ego :-).

Nepodceňujme pivo

Předpokládejme, že se bavíme o normálních mužích. Každé z nás občas povolí nervy a reagujeme na jeho návštěvu hospody s očima v sloup? Nejsme nadšené, jistě.

Zaskočme ho. Pozjišťujme si, kdy se na jedno 🙂 chystá a udělejme si čas pro sebe. Naplánujme si svůj program. Zregenerujme se od všech ženských údělů a starostí. Zklidněné a samy sebou rozmazlené ho pak samy na pivo sem tam pozvěme. Nenastiňujte romantickou notu, buďte tou tajemnou, kterou napadne jej takto potěšit a pak buďte okouzlující okrasou po jeho boku, která zvládne vtipnou debatu nad půllitrem piva. Blížící se hokejové mistrovství je báječnou příležitostí.

Rafinovaně obdivujme

Nesvítí světlo v předsíní, kape kohoutek, skřípou dveře? Polkněme vztek a nepochopení nad jeho dlouhými dodacími lhůtami. Místo toho pošťouchnutí typu: Zlato, vždyť jsi zručný a určitě tyhle banality zvládneš dát dohromady, takže si to u Tebe objednávám na jisté datum :-).

Rozhodně se ho to nedotkne tolik, jako křik na adresu jeho neschopnosti. Je-li důvtipný, bere to jako výzvu své manželky, která se liší od otravně uřvané sousedky a ultimáta dává působivým způsobem.

Sex a jídlo

To nejlepší na konec :-). Není nutné pátrat v těchto bodech po světoborných radách. Buďme opět nápadité. Vařte rychle a jednoduše, chutně a tak nějak pro radost. Energii si šetřete na důležitější věci. Muži nás často nakonec stejně zapomenou ocenit za delikatesu, se kterou se dobrovolně mučíme celé dopoledne. V ložnici už ale na ocenění tolik nezapomínají :-). Mějme se rády a využijme svoje možnosti. Nestyďme se, jsme přece ženy, které si sami muži vybrali. Poddejme se touhám a chtíči, neschovávejme se pod peřinu. Buďme rafinovanou, přitažlivou holkou od vedle i v posteli. Svádějme a nechme se svádět.

Do manželství pravou nohou

Ať je to jak je to, buďme samy sebou. Když se dobře cítíme ve své vlastní kůži, je to na nás poznat a máme šanci naše muže přitahovat ještě dlouho poté, co jsme vykročili do manželství pravou nohou :-).

 

Bára P.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply