Vztahy

Jak přežít rozchod

Jak přežít rozchod

Rozchod je nepříjemná součást lidských životů. Každý člověk určitě ve svém životě zažil rozchod s partnerem. Nic nenasvědčuje tomu, že by k rozchodu mělo dojít. V hlavě máte ještě živé vzpomínky na krásné společné chvíle, plánování společné budoucnosti a najednou je vše pryč. Partner či partnerka vám oznámili, že se chtějí rozejít.

Rozchod není jednoduchou záležitostí ani pro jednoho z partnerů. Rozchod je zejména těžký po citové stránce, jelikož vás s parterem pojí spoustu společných chvil a dokonce i přátel a koníčků. Rozchod bývá zejména těžký pro mladé lidi. Mladí lidé prožívají své city mnohem intenzivněji, jelikož jsou začátečníci v lásce. Neznamená to ovšem, že by starší lidé neměli problém s rozchodem.

Pro mladé lidi představuje rozchod s partnerem doslova konec světa. Nedokážou si představit, že v životě ještě najdou někoho, koho budou mít raději než svého bývalého partnera. Mladí si často kladou otázku Jak přežít rozchod? Odpovědí na tuto otázku je snaha bojovat se smutkem po rozchodu a neuzavírat se do sebe.

Jak přežít rozchod? První den po rozchodu se nám zdá, že přežít bez partnera nezvládneme. Jedná se jen o přechodný pocit. Nejlepším lékem v prvních dnech po rozchodu je svěřit se svým trápením někomu blízkému. Právě blízka osoba vám může pomoci s objevení vaši ztracenou schopnost vyléčit rychle a efektivně zlomené srdce.

Po rozchodu může pomoci i komunikace s někým kdo má na věc nestranný názor. Můžete se tak dovědět věci, které jste ve své zamilovanosti neviděli. Ano, nebude příjemné poslouchat chyby bývalého partnera, ale tato skutečnost zmírní o něco váš smutek. Po rozchodu bychom si měli jako cíl stanovit odpoutání se od bývalého partnera.

Jak přežít rozchod – užitečné rady

● Uvolnění emocí

Prvních pár hodin a dnů po rozchodu dejte volný průchod svým emocím. Emoce jsou rozjitřené a je potřeba je ze sebe dostat. Vykřičte se, zmlaťte svůj boxovací pytel, zmáčejte slzami polštář či srst domácího mazlíčka, ale hlavně emoce pustě na svobodu. Vyventilování emocí vám pomůže.

● Nekontaktovat bývalého přítele

Po rozchodu rozhodně nepište ani nevolejte svému bývalému příteli. Nekontrolujte jeho facebookový profil. Je to těžké, ale dá se to vydržet. V klidu těmito dny po rozchodu proplujte. Negativní energii a chuť napsat přítelovi vybijte. Vhodné jsou k tomuto sportovní aktivity.

● Soustavné zapomínání na bývalého přítele

Po prvních třech dnech od rozchodu, kdy už nejsou emoce tak rozjitřené soustřeďte se na zapomínání. Snažte se nevzpomínat na svého bývalého přítele, neprohlížejte si společné fotografie, nepřipomínejte si krásné chvíle, které jste spolu prožili.

● Schování osobních věcí a dárků od bývalého přítele

Vše co jste od bývalého přítele dostali, schovejte. Věci zabalte do krabice a tu odneste do sklepa. Ulehčí vám to i zapomínání na bývalého přítele.

● Vytvořte si seznam 10 věcí, které jste na bývalém příteli nenáviděli

Tento seznam vám přinese jednak úlevu, protože ani bývalý přítel nebyl dokonalý. Tato rada je mocná i v tom, že vám zabrání znovu se do bývalého přítele zamilovat.

● Přátele

Kontaktuje své přátele. Zakázáno je kontaktovat společné známe, které jste s bývalým přítelem měli. Domluvte se s přáteli na kafi, čajovně. Popovídáte si a už vám rozchod nepřijde tak hrozný.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *