Proč lidé litují rozvodu

Hedy

Proč lidé litují rozvodu

Rozvod je věcí, která nás zbaví lásky, milovaného člověka, ale také hádek, urážek a člověka, kterého už nemůžeme ani vidět. Jenže spousta lidí lituje toho, že se rozvod u nich stal a nejraději by vzali věci zpět. Rozvod bývá velmi těžký a už samotný fakt, že o tom, že se chcete rozvést a máte o tom říci svému partnerovi, není vůbec snadné.

geralt / Pixabay

Mnozí proto žijí v nespojeném vztahu, který je jen ničí a ubíjí, než aby bouchli do stolu a řekli, že už takhle dále žít nemohou a budou to muset řešit rozvodem. Někdo je však rázný a dokáže si ve věcech udělat pořádek okamžitě. Proč ale někteří lidé rozvodu litují?

Pokud vyslovíte přání, že se chcete nechat rozvést, tak vám v tu chvíli nejspíše spadne kámen ze srdce, ale po vychladnutí, můžete nad věcmi začít přemýšlet úplně jinak. Možná všeho začnete litovat a toto se stává více jak 50 % lidí, kteří o rozvod požádají. Nakonec jim dojde, že to vůbec nemuselo být nutné, a mohli celou situaci začít řešit jinak.

42% lidí po rozvodu zjistilo, že svého partnera stále milují, a snažili se vztah znovu slepit. Ne vždy se to však podaří a lidé tak svých činů dodatečně litují. Někteří lidé začnou svých slov o rozvodu litovat v okamžiku, kdy dojde k rozepři a oni vysloví fakt, že se chtějí nechat rozvést.

Někdo začne litovat hned, někdo třeba až po týdnu. Největší rozepře vznikají tehdy, kdy se dělí majetek, protože jeden z partnerů má pocit, že je vše, co mají, jeho zásluha a ten druhý naopak potom řeší to, že má právo na polovinu společně nabitých věcí, ke kterým sám třeba ani nepřispěl.

Hádka o majetek je ve většině případů velká a dokáže udělat neskutečné rozbroje. Někdy mají tendenci manželé své manželství opět slepit, protože jim později dojde to, že život ve dvou byl pro ně mnohem jednodušší a lépe se vše táhlo, než když mají žít každý sám.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply