Barevná typologie – 1. část

Hedy

Barevná typologie – 1. část

Každá jsme jiná. Podle barevné typologie zjistíš, jaká barva ti sedne a tak si ulehčíš dilema při nákupech.

Autor obrázku: Conny Liegl

Jarní typ

Pokud máš velmi světlou, narůžovělou a broskvovou pleť, jsi jarní typ. Jarní typy mívají občas problémy s výběrem make-upu, protože většina značek vyrábí odstíny moc tmavé nebo se žlutým podtónem. Mohou se vyskytovat zlatohnědé pihy, které se často objevují jen v letním období. Kůže se opaluje velmi pomalu a je hodně náchylná ke spálení. Vlasy bývají převážně blonďaté, medové nebo světle hnědé, v pozdějším věku tmavnou. Barva očí je většinou modrá, šedá nebo oříšková a rty teple růžové nebo načervenalé.

Jarnímu typu nejlépe sedí žluté a oranžové odstíny, broskvová, meruňková, lososová, tyrkysová, fialová, námořnická modř nebo i šedá a hnědá. Pokud jsi jarní typ, pak by ses nejvíce měla vyhýbat bílé, tmavě zelené a světle modré.

Líčení vol spíše jemné, tmavé ti moc slušet nebude. Pokud máš narůžovělou pleť, hledej make-up s růžovým podtónem (hojně je vyrábí např. značka Dermacol). Tvářenka ti bude nejvíce sedět v meruňkovém nebo broskvovém odstínu, ale můžeš ji vyměnit za bronzer. Zapomeň na tekuté linky, byli by na tobě jako pěst na oko. Za to si ale můžeš dovolit barevné řasenky, protože tvému typu sedí nejlépe. Oční stíny buď vynech úplně nebo se orientuj na přírodní odstíny – skvěle na tobě bude vypadat hnědé kouřové líčení. Večer oči můžeš obzvláštnit třeba fialovými pigmenty. S rtěnkou to nepřeháněj, nejvíce ti budou slušet rtěnky v odstínu tvých rtů, či pár tónů tmavší růžová.

Také zapomeň na přebarvování vlasů na černou nebo jinou výrazně odlišnou barvu od tvých vlasů. Nejenom, že by ti nesedla, ale tvé odrosty by působily jako plešatění. Vhodné jsou třeba zlaté, medové nebo nazrzlé melíry. Drž se hlavně teplých barev.

Letní typ

Autor obrázku: Jodi Womack

Pro letní typ bývá charakteristická světlá pleť, která v chladu získává namodralý nádech. Pihy nikdy nebývají zlatohnědé, spíše našedlá a tmavé. Kůže se velmi lehce opálí dohněda, nemá problém se zarudnutím nebo spálením. Vlasy nebývají specifické, často najdeme tmavě blond, kaštanové, černé, ale i blonďaté a světle hnědé. Barva očí bývá většinou zelená, šedá nebo oříškově hnědá. Rty jsou jemně růžové nebo podobné barvě pleti.

Dívky bývají velmi něžného typu, takže jim sluší jemné, studené barvy s namodralým podtónem. Mohou si dovolit světle modrou, růžovou, šedou, zelenou a béžovou, zároveň trochu tmavší typy mohou sáhnout i po fialové, hnědé a námořnické modři. Dalo by se říct, že tento typ skoro nikdy nesáhne po špatné barvě.

Make-up vol spíš růžového podtónu, který v zimě překryje namodralý nádech pleti. Zdravíčka si můžeš dovolit jak červené, tak růžové nebo hnědé. Neměly by být však příliš výrazné. Na rozdíl od jarního typu si můžeš dovolit černé tekuté linky, které tvůj pohled podtrhnou. Slušet ti ale budou i linky zelené, modré či šedé. S výběrem stínů si také moc práce nedáš – s růžovými, jemně fialovými, modrými, bílými, hnědými, ani stříbrnými nikdy nesáhneš vedle.

Na párty si můžeš dovolit černé kouřové líčení obzvláštěné o pigmenty. Tvým rtům bude nejvíce lichotit starorůžová, ale i ostře růžová či malinová, fialová nebo červená. Letní typy by si ale měli dát pozor na nadměrné nalíčení, proto pokud si dáš výraznou rtěnku, se zbytkem líčení to už nijak nepřeháněj.

Nemusíš se bát zesvětlování vlasů nebo melírů se stříbrnými odlesky. Skvěle ti bude sedět lískooříškově hnědá. Pokud má tvá pleť trochu olivovější odstín, můžeš zkusit i zrzavou nebo červenou.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply