Cviky na bříško

Hedy

Cviky na bříško

Vzpor na jedné ruce s přítahy

U tohoto cviku posilujete šikmé břišní svalstvo, ale zároveň také záda. Opřete se o předloktí a zvedněte se, při čemž nohy nejsou na sobě, ale pro lepší stabilitu dáme vrchní nohu před druhou. Druhou ruku v týl a loket přitahujeme k zemi samozřejmě spolu s hlavou.

Výkopy do stran

Zaujměte postoj, jakoby jste chtěli udělat pánský klik a nyní vykopávejte kolena do stran, ale stále se držte ve vzporu na rukou. Ruce by měly být v úrovni Vašich ramen, jinak se může stát, že dříve než břišní svalstvo ucítíte paže. Možná Vám to vadit nebude, tento cvik je však na břicho. Hlavně se nepropadejte v ramenech.

Kromě cvičení svépomocí existuje i spousta přístrojů na cvičení. Jeden z hodně praktických se jmenuje TRX systém, neboli cvičení s popruhy.

Výkopy pod tělem

Postoj je stejný jako u předešlého cviku jen s tím rozdílem, že nohou nevykopáváte do stran nýbrž pod tělem k opačnému loktu.

Kroužení nohou

Tento cvik můžete provádět také na hrazdě. Je těžší na provedení, protože ne každý se dokáže udržet. Pro zjednodušení si lehněte na záda. Ruce můžete upažit, ale vhodnější je zapřít se o sedačku nebo o něco podobného, abyste nevstávali a vrchní část těla tak drželi stále při zemi. Nohy se stále budou pohybovat společně a natažené. Jako první nohy zvedněte od země přibližně do pravého úhlu a následně položte na jednu stranu, pak zase zpátky a na druhou. Opisujete tedy přibližný půlkruh.

Chcete-li cvičit efektivně břišní svaly a hledáte vhodný přístroj na cvičení, tak má dobré recenze Gymbit Wonder Core Smart.

Chůze do stran ve vzporu

Tento cvik se podobá obyčejnému vzporu, ale je náročnější. Nejen, že se tedy držíte na předloktí, ale zároveň chodíte do stran a zpět. Nezapomínejte, že stále musíte mít zatažené bříško i hýždě a nepropadat se v ramenech.

Nůžky

Základní cvik, který snad každý dělal či dělá ve škole. Lehněte si na záda, opřete se opět o předloktí, nohy zvedněte nad zem a tzv. stříhejte. Nohy držte propnuté. Je to jeden z nejúčinnějších cviků.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply