Má žena odpustit muži milenku?

Hedy

Má žena odpustit muži milenku?

Autor obrázku: Daniel McAnulty

Otázka, kterou si pokládá nejedna žena, pokud ve vzatahu zažije nevěru… Taková situace je velmi složitá a nepříjemná. Musíme si ujasnit pár zásadních faktů, pokud možno s čistou hlavou a nedělat nějaké unáhlené a v budnoucnu třeba litované závěry.

Proč?

Jedna z prvních otázek, která nás napadne bude, proč to vůbec udělal? Může být spousty důvodu, proč nás partner podvedl, ať už byl po intimní stránce neuspokojen, nebo chtěl vyzkoušet něco nového a jiného, vsadil se snad, že tu dotyčnou dostane, nebo o tom moc ani neví, protože byl opilý? To je jen pár možností, které bývají příčinou.

Je to vztah?

Také si musíme ujasnit, jestli to byla dlouhodobá milenka, nebo jen úlet, který se vymknul kontrole. Pokud je to dlouhodobá milenka asi to není zrovna dobré znamení, mohl by být do té ženy zamilovaný, nebo je mu s ní zkrátka líp, než u stávající ženy. Pokud to byl jen úlet je možné, že se prostě jenom „neuhlídal“ a teď toho lituje.

Poprvé, nebo opakovaně?

Další věcí je, jestli to udělal poprvé nebo se to stalo v minulosti už vícekrát. To je taky velmi důležité. Pokud to udělala poprvé, dalo by se s tím něco dělat, ale pokud to udělal opakovaně, je tady citelně menší naděje na znovuobnovení kvalitního vztahu.

Autor obrázku: Klearchos Kapoutsis

Stojí za to přemýšlení?

Ženami, zvláště zamilovanými do svých mužů, je často opomíjený fakt, jestli za to partner skuteně stojí. Má cenu dumat nad tím, jestli by mu takové avantýry odpustila, jestli opravdu je takový, že stojí za to, aby mu odpustila a dělala, že je vše v pořádku? A samožřejmě snažila se opět mu důvěřovat.

Také si musíme ujasnit, jestli budeme chtít partnera zpět, jestli se nám tímto způsobem spíše nevymazal ze života. A hlavně jak moc stojíme o to, aby se k nám vrátil. Pokud máme touhu být s ním, můžeme to zkusit, ale pokud se nám zprotivil natolik, že ho nemůžeme ani vidět, nemělo by to smysl.

V neposlední řadě si budeme klást otázku, jestli jste schopna mu to vůbec někdy odpustit. Je to velmi těžké rozhodování… a pořád, když někde bude, vás bude hlodat svědomí, jestli tam není s někým, když už to jednou udělal a neudělá to znovu…? Je to vše velká, obrovská ztráta důvěry a záleží jen na partnerovi, jestli tu důvěru, pokud o vás stojí, dokáže znovu vybudovat.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply